Zawód komornika sądowego cieszy się coraz większą popularnością. Dzieje się tak z wielu powodów. Przede wszystkim podstawowym powodem jest niestety rosnące zapotrzebowanie na tego typu pracę. Żyjemy w trudnych czasach, nierzadko jesteśmy zmuszeni pożyczać gotówkę od znajomych oraz przyjaciół. Dużym zainteresowaniem cieszą się także tzw. „szybkie pożyczki”. Jest to dla wielu niezwykle kuszący zastrzyk niezbędnych pieniędzy – pożyczkę możemy wziąć już nawet w 30 minut. Spłacić niekiedy jest ją bardzo trudno – odsetki nas przerastają i wchodzimy w „spiralę zadłużenia”
Komornik sądowy – zawód pełen wyzwań
Komornik w Gdańsku i innych miastach Polski wzbudza duży respekt. Nie oszukujmy się – nie jest to zawód lubiany i nie zawsze miły. Pracując w charakterze komornika między innymi w Sądzie Rejonowym Gdyni musimy wykonywać wiele bardzo trudnych spraw. Musimy wypełniać wzory wniosków egzekucyjnych.
Osoba, która chce być komornikiem musi wyróżniać się dużą odpornością na stres. Od strony formalnej przyszły komornik w Gdyni musi mieć ukończone studia prawnicze. Musi też zdać niezbędne egzaminy aplikacje. Pod żadnym pozorem komornik nie może być osobą karaną (również za przestępstwa skarbowe). Musi mieć ukończone 26 lat oraz obywatelstwo Polskie.
Czy praca w charakterze komornika się opłaca?
Każda praca ma swoje plusy i minusy. Zawód komornika sądowego nie należy do najmilszych. Komornik podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków styka się z różnymi historiami ludzkimi. Czy jest to jednak zawód finansowo opłacalny? Wysokość zarobków komornika sądowego zależy ściśle od zakresu jego pracy, kwalifikacji oraz miejsca w jakim pracuje. Wiadomo, że komornik z Warszawy, Wrocławia lub Krakowa zarobi więcej niż osoba z małej miejscowości na tym samym stanowisku.
Zarobki komornika należą do bardzo wysokich. Średnio komornika zarabia 12- 15 tysięcy netto. Nic więc dziwnego, że mimo specyficznego charakteru tego zawodu chętnych na jego wykonywanie nie brakuje.